Nejčastější důvody, které vedou k zamítnutí půjčkyJeště před několika lety nebyla půjčka bez doložení příjmu žádným velkým problémem. Máme tím na mysli drobné úvěry před výplatou do maximální výše 5 000 Kč, zde jste skutečně nepotřebovali výpis z bankovního účtu nebo výplatní pásky. To zní sice dobře, že na finanční pomoc dosáhl téměř každý, ale ve výsledku to vedlo k bezhlavému zadlužování velké části obyvatelstva. Velké změny nastaly koncem roku 2016, kdy se pravidla pro poskytování úvěrů razantně zpřísnily. Nejen, že každý poskytovatel spotřebitelského úvěru musí mít povolení od České národní banky zároveň je povinen v dostatečné míře prověřit bonitu každého, kdo bude o půjčku usilovat. Jak banky a ostatní společnosti přistupují k našim údajům, které jim zpřístupníme? Jaké jsou nejčastější důvody, které vedou k tomu, že je půjčka zamítnuta? Čím vyšší riziko pro banku představujeme tím jsou vyhlídky menšíS každým odklepnutým úvěrem podstupuje banka i nebankovní poskytovatel nebezpečí toho, že nebudete schopni včas a v dostatečné míře své závazky splácet. Je logické, že musí tyto potencionální „ztráty“ co možná nejvíce eliminovat. Každý člověk, který navštíví pobočku banky a nebo si podá žádost online by měl vědět co ho čeká a jak se co nejlépe připravit. Téměř každý údaj hraje roli!Půjčka jako taková je velmi specifická služba a k tomu, aby byla vyplacena jsme nuceni o sobě prozradit téměř vše. Není se čemu divit, přece jenom jde o nemalé peníze. Banku bude zajímat, zda máte nějaké děti, jste ženatý/vdaná, vzdělání, zaměstnání, pracovní pozice, výše čistého příjmu a pravidelné měsíční výdaje. Člověk, jenž si pronajímá dvoupokojový byt bude mít nižší šanci na úspěch než ten, kdo žije ve vlastním. Důležitý je rovněž věk každého klienta. Pracovní smlouva na dobu určitou bývá častým problém. Ještě horší je případ, kdy se nacházíme ve zkušební nebo výpovědní lhůtě. Jakýkoli příjem musí být doložen výpisem z účtu nebo výplatními páskami. Banka rovněž neopomene prověřit vaši finanční historii, což znamená, že nahlédne do všech dostupných registrů a snadno zjistí, zda splácíte ještě nějaké závazky, ale i to, že jste se opozdili s platbou za elektřinu nebo mobilní služby. Největší problémy se získáním bankovní půjčky mívají:
![]() Jak zvýším své šance na získání půjčky?Své vyhlídky nezlepšíte ze dne na den, ale čím dříve začnete s budováním své bonity tím lépe. Mladí lidé často mávnou nad krátkodobou půjčkou rukou a příliš si nelámou hlavu s jejím splacením, ale vůbec si neuvědomují, že kvůli pár tisícům o několik let později nedosáhnou na sebemenší hypotéku. Co tedy mohu udělat?
Kam se obrátit, když mi banka nepůjčí?S většími nároky je méně schválených žádostí a proto se nemalé procento žadatelů uchyluje k půjčkám mimo banku. Nebankovní úvěry vypadají na první pohled lákavě, ale vyjdou nás mnohem dráž. Tito poskytovatelé podstupují ještě větší riziko než banky a proto si účtují vyšší úrokovou sazbu i veškeré další náklady. Neznamená to, že nenajdete výhodnou půjčku, ale doporučujeme být opatrnější a předem zvážit, zda na takovou nabídku přistoupit, či nikoli. Za zmínku stojí P2P půjčkyVýbornou alternativou k nebankovnímu úvěru může být takzvaná P2P půjčka, která občas vyjde výhodněji než ta v bance. Oč jde? Zkratka vychází z person-to-person lending. Jinými slovy fyzické osoby půjčují lidem, kteří hledají úvěr. Potencionální investoři získají zajímavé zhodnocení a klienti výhodnou půjčku, to celé je zastřešeno samotnými zprostředkovateli. Mezi nejznámější zástupce patří Zonky, Žlutý meloun nebo Prestito.
Zažádejte si zcela nezávazně o rychlou půjčku ještě dnes: |